مقالات

تشخیص یخچال فریزر اصل و تقلبی

چطور یخچال فیک و اصل را تشخیص دهیم؟

لوازم خانگی از جمله وسایل لازم و ضروری برای زندگی هستند. برخی از لوازم خانگی برقی حتما باید باشند تا بتوان زندگی راحت تری داشت. از جمله این وسایل یخچال فریزر است. انسان های برای زندگی راحت تر و خراب نشدن مواد غذایی مجبور به تهیه یخچال هستند. با تشکیل خانواده های جدید تهیه لوازم خانگی به اجبار مورد نیاز است و چرخه تهیه و خرید آن متوقف نمی شود.

مانند دیگر بازار ها، بازار لوازم خانگی هم شیادان و کلاه بردارانی دارد که در صدد فریب مصرف کننده و سود بیشتر خود هستند. این افراد با جایگزین کردن لوازم فیک و تقلبی به جای اصل آن، خریدار را فریب داده و محصولی بی کیفیت و حتی غیر قابل استفاده را به او می فروشند.

بهترین راه برای اینکه در تله این افراد گرفتار نشوید این است که اطلاعات عمومی خود را بالا برده و قبل از خرید وسیله مورد نظر اطلاعات کافی راجع به آن محصول و مشخصات برند آن داشته باشید. در این صورت هیچ فرد سودجویی نمی تواند شما را فریب دهد. محصولات اصل قیمت بالایی دارند و همه افراد توانایی خرید لوازم خانگی اصل را ندارند.

این عامل باعث می شود که افراد سودجو محصولات برند های نا آشنا و بی کیفیت تر که نام برند آنها هنوز شناخته نیست را خریده با تغییراتی شبیه به محصولات اصل کنند و به فروش برسانند. در این هنگام با بهانه هایی مانند اعمال تخفیف، واردات مستقیم و بدون واسظه بودن ممکن است که خریدار را گول بزنند و کمی ارزان تر از برند اصلی محصول را قیمت گذاری کنند تا راحت تر به فروش برسد. ما در این مقاله سعی داریم تا به شما در این راه کمک کنیم. اگر میخواهید بدانید که یخچال اصل چه خصوصیاتی دارد؟ و بتوانید فیک آن را به خوبی تشخیص دهید خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چطور یخچال فیک و اصل را تشخیص دهیم؟


جستجو در گوگل

یکی از ساده ترین راه های تشخیص اصل یا فیک بودن یخچال فریزر، جستجوی مشخصات آن در گوگل است. زمانی که برای خرید یخچال فریزر اقدام می کنید ابتدا از فروشنده مدل دقیق محصول را درخواست کنید و از او بخواهید تا از جعبه محصول و داخل آن مانند قفسه ها و طبقات داخلی برای شما ارسال کند. سپس به سایت اصلی برند آن محصول رجوع کنید. هر شرکت یا برند تولید کننده در ابتدا محصولات تولید شده توسط آن شرکت را در سایت اصلی خود بارگذاری می کند. با توجه به برند یخچال مورد نظر بوش، سامسونگ، ال جی، بکو و … به سایت مورد نظر وارد شوید و اطلاعاتی که از فروشنده گرفته اید را با محصولات موجود مطابقت دهید. در صورتی که مشخصاتی که فروشنئده به شما گفته است در سایت وجود نداشته باشد محصول مورد نظر فیک می باشد.

نام حک شده برند

معمولا برند های بزرگ و مشهور نام برند را بر روی محصول نمی کنند. یا برای مثال برند های بزرگ مانند بوش که برندی بزرگ و جهانی ساخت کشور آلمان است هیچ گاه نام و یا پرچم کشور تولید کننده را بر روی محصول حک نمی کنند. این ترفند مخصوص متقلبان است که با نشان دادن کشور و تبلیغ برای نشان دادن خارجی بودن محصول سعی در فریب دادن خریدار دارند. حتی نوشته MADE IN … هم نشان دهنده فیک بودن محصول است.

لوگوی برند

در اکثر محصولات لوازم خانگی لوگو نشان دهنده شناسنامه آن محصول است. اولین چیزی است که به چشم بیننده می خورد و به همین علت سودجویان بیشترین مانور را روی لوگو انجام می دهند. این افراد با دستگاه های خاص و پیشرفته لیزری لوگو برند های خاص و محبوب مانند بوش و سامسونگ که جزو محبوب ترین برند ها هستند را جعل می کنند و بر روی محصولات فیک می چسبانند. گاهی این عمل آنقدر دقیق انجام می شود که تشخیص آن برای کارشناسان هم دشوار است.

دلایل فریب خوردن مصرف کنندگان


خرید محصول با کیفیت بالا و قیمت کم

خریداران می خواهند که محصول از امکانات و کیفیت بالایی برخوردار باشد اما در عین حال قیمت کمی داشته باشد. این عامل فروشندگان را ترغیب می کند که با تعریف از امکانات و پایین آوردن قیمت ها خریدار را وسوسه کرده و گول بزنند.

  • توصیه ما :

بهتر است محصولی با امکانات مورد نظر و قیمت متوسط بخرید و به این بیندیشید که هر کاهش قیمتی بی دلیل نیست و اگر یک بار هزینه کنید و محصولی با کیفیتی بخرید تا مدت ها قابل استفاده بوده و شما را متحمل ضرر و خرج و تعمیرات نخواهد کرد. می توانید در صورتی که بودجه محدودی دارید از یخچال با امکانات اما غیر برند خرید کنید. مثلا یخچال دوو یا یخچال فریزر بکو نمونه های موجود در بازار هستند که برند خیلی شناخته شده ای ندارند اما محصولات با کیفیت مطلوب دارند.

نداشتن اطلاعات کافی

خریداران معمولا به قصد دیدن و بررسی کردن قیمت محصولات در بازار وارد روند خرید می شوند و این باعث می شود که اطلاعات لازم برای خرید نداشته باشند. یا ممکن است که به شنیده و گفته های دیگران اعتماد کنید که هیچ منبع موثقی نخواهد بود.

  • توصیه ما :

بهتر است که راجع به یخچال به خوبی مطالعه کرده و اطلاعات تخصصی از آن به دست بیاورید. زمانی که با فروشنده راجع به خرید یخچال سوالات تخصصی بپرسید، فروشنده متوجه می شود که شما به جزئیات محصول آشنا هستید و اصل و فیک بودن آن را به خوبی متوجه می شوید. این ها باعث می شود که کمتر به فکر گول زدن، دور زدن و اعمال فریب باشد.

خرید از فروشگاه های تایید نشده

در دنیای امروزه و با الکترونیکی شدن همه کارها مردم به خرید اینترنتی لوازم خود روی آورده اند. با یک پیج اینستاگرام، تلگرام و یا یک سایت به فروش لوازم خود می پردازند.

  • توصیه ما :

بهتر است حتما اگر قصد خرید یخچال دارید از سایت ها معتبر خرید کنید. سایت های معتبر دارای نشان اعتماد از وزارت صنعت و معدن هستند. پیج های فیک قابل پیگیری در صورت ایجاد مشکل و خطا نیستند. به این نکته توجه کنید که وجود اعضای زیاد در پیج تلگرام یا اینستاگرام نشان دهنده معتبر بودن آن نیست.

پشتیبانی و پاسخگویی فروشندگان

نحوه برخورد و پشتیبانی فروشنده نشان دهنده مشتری مداری و نحوه عملکرد او در بخش فروش است. حتی درخواست هزینه ای که بابت یخچال فریزر مورد نظر خواهند داشت هم مهم است. شما حق دارید همه اطلاعات لازم را چک کرده و سپس اقدام به خرید کنید.

  • توصیه ما:

قبل از خرید از فروشنده اطلاعات دقیق یخچال فریزر را پرسیده و بابت آنها مطمئن شوید. از فروشنده درخواست عکس از محصول بدون ژورنال و با تلفن همراه داشته باشید. هزینه محصول را در ابتدا به صورت بیعانه پرداخت کرده و پس از اطمینان قطعی برای پرداخت کامل اقدام کنید. فروشنده ای که درخواست همه وجه بدون دادن هیچ اطلاعاتی دارد حتما مشکلی داشته و قصد سوء استفاده خواهد داشت.

پیشنهادات رویایی و غیر منطقی

افراد سودجو و متقلب از جملات خاص برای بازاریابی و گول زدن خریدار استفاده می کنند. با تخفیفات و پیشنهادات خیلی خاص و عجیب قصد فریب دارند.

  • توصیه ما :

در خرید کاملا منطقی باشید. به این نکته توجه کنید که خرید یخچال فریزر بوش که جزو محصولات خاص در دنیاست با قیمت های عجیب و بسیار کمتر نسبت به نمونه مشابه در بازار ممکن نیست. یا خرید یخچال سامسونگ به دلیل وجود نمایندگی در ایران بدون هیچ گونه بیعانه ای امکان پذیر نیست. این ها حقه های فروشندگان فیک است.

تا اینجا به توضیحات کلی در مورد یخچال ها و طرز شناسایی اصل و فیک بودن آنها پرداختیم. در ادامه نکات خاص برای این شناسایی را در مدل های یخچال های خاص بررسی می کنیم:

نحوه شناسایی یخچالهای اصل براساس نوع آنها


یخچال های بالا و پایین

بیش ترین جعل و تقلید در این مدل یخچال صورت می گیرد. شکل ظاهر و بیرونی این مدل یخچال با دیگر یخچال ها بسیار شبیه است و این دلیل باعث می شود که جعل بیشتری در آنها صورت پذیرد.  برای تشخیص اصل یا فیک بودن باید به اجزای داخلی آنها به خوبی دقت کرد. یخچال های فیک در تعداد قفسه و کشو ها و همینطور امکانات خاص مانند خنک کننده درب و وجود فیلتر بهداشتی در یخچال با یخچال های اصل تفاوت دارند.

یخچال های ساید بای ساید

این مدل یخچال تنوع بسیار زیادی دارد. مصرف کنندگان به مدل این نوع یخچال علاقه زیادی داشته و به همین دلیل سوء استفاده کنندگان هم به این مدل یخچال نگاه ویژه ای دارند. در این نوع یخچال هم تفاوت هایی در اجزای داخلی وجود دارد اما با نگاه کردن به اجزای بیرونی آنها هم می توان به فیک یا اصل بودن آن پی برد. بدنه های یخچال های ساید بای ساید فیک مات بوده و شفاف نیست. رنگ بدنه هم کمی بی کیفیت بوده و به کیفیت محصولات اصل نمی رسد.

یخچال های دوقلو

این مدل یخچال ها هم بسیار متنوع هستند و دست درجعل آنها بسیار زیاد می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده برای دو نوع یخچال بالا، نکته خاصی که نشان دهنده اصل بودن این نوع یخچال می شود قابلیت اتصال به آب شهری است. اگر یخچال دو قلوی معرفی شده دارای این قابلیت بود مطمئناً بدل است.

با رعایت تمامی این نکات می توانید محصولی به صورت اصل با کیفیت بالا تهیه کنید. برای اطمینان از خرید محصولات کیفیت بالا، و تهیه یخچال فریزر های اصل از برند های مطرح دنیا به سایت ما بانه بازارچه سر بزنید. تنها با چند کلیک به صورت سریع و ساده محصول انتخابی خود را در سریع ترین زمان دریافت کنید. اگر هنوز سوالی در ذهن دارید یا کاملا از انتخاب خود مطمئن نیستید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *