مقالات

کدام بهتر است مایکروفر یا مایکروویو؟

فرق مایکروویو و مایکروفر

زمانی که پیشرفت علم و تکنولوژی گسترده شد و پای آن به منازل و لوازم خانگی رسید از اولین وسایلی که بسیار محبوب و پر استفاده شدند می توان به مایکروفر ها اشاره کرد. اگر برای خرید مایکروفر به فروشگاه مراجعه کنید و از فروشنده در مورد پر تکرار ترین سوال خریداران بپرسید، جوابی جز تفاوت مایکروفر و مایکروویو دریافت نخواهید کرد.

شاید به دلیل شبیه بودن نام این دو دستگاه است که به نظر یک دستگاه با دو نام متفاوت می آید. اما در واقع این دو محصول کاملا جداگانه و با موارد مصرف خاص خود هستند. کاربری هر دو محصول تا حدودی به هم شبیه است اما این موضوع هم مجزا بودن آنها را رد نخواهد کرد.

اگر این سوال جزو سوالاتی است که تا به حال برای شما هم پیش آمده است ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. حداقل فایده خوانده این مقاله این است که در پایان آن می توانید مطابق با نیاز های شخصی خود و بودجه ای که در نظر دارید مناسب ترین محصول را انتخاب کنید.
در ابتدا برای اینکه به خوبی متوجه تفاوت های بین این دو دستگاه شویم بهتر است آنها را به خوبی بشناسیم.

مایکروویو چیست؟!


مایکروویو ها از جمله وسایل پر کاربرد در خانه هستند. همه افراد ترجیح می دهند که یک دستگاه مایکروویو در آشپزخانه خود داشته باشند چون این محصول سرعت تهیه غذا را چند برابر می کند. کافی است یک بار از آن استفاده کنید تا مجذوب امکانات خاص و سرعت و کیفیت آن شوید. از مایکروویو برای گرم کردن مواد غذایی با سرعت و کیفیت بسیار بالا استفاده می شود. با استفاده از آن در زمان صرف شده بسیار صرفه جویی می شود. این موضوع برای دنیای امروزه که همه افراد شاغل هستند و ترجیح می دهند زمان خود را به جای گذراندن در آشپزخانه به استراحت بپردازند.

نحوه عملکرد مایکروویو چگونه است؟

در این محصول فرکانس هایی با طول موج های کوتاه وجود دارد. این امواج در چند حالت کار می کنند. یک حالت برای پخت غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. در این حالت گرمای حاصل از این فرکانس جذب مواد غذایی شده و باعث پخت آن می شود. حالت دیگر عبور موج است. این حالت برای زمانی مناسب که مواد غذایی را در داخل ظروف خصوصا پلاستیکی قرار دهید موج از ظرف عبور کرده و غذا را گرم می کند. در این حالت ظرف هیچ آسیبی نخواهد دید. حالت آخر انعکاس گرمای حاصل از امواج است. این حالت را بیشتر در ظروف فلزی شاهد خواهید بود.

مایکروفر چیست؟!


مایکروفر وسیله ای است که همه قابلیت های مایکروویو را دارا می باشد. به صورت چند کاره قابل استفاده است و عمده فعالیت آن هم گرم کردن مواد غذایی می باشد.

مایکروفر چگونه کار می کند؟

عمده فعالیت مایکروفر همان گونه که گفته شد گرم کردن غذا است. این عمل با استفاده از المنت های موجود در این دستگاه انجام می شود.

تفاوت های مایکروفر و مایکروویو

فعالیت مایکروویو با استفاده از المنت و اشعه های لیزری و ایجاد امواج با طول موج های کوتاه انجام می شود اما دستگاه های مایکروفر فاقد امواج بوده و فقط با استفاده از المنت کار می کنند.
به دلیل وجود طول موج های کوتاه در مایکروویو انجام عملکرد دستگاه بسیار سریع است و در مقایسه با مایکروفر به زمان کوتاهی برای گرم کردن مواد غذایی مشابه نیاز دارد.
از مایکروویو عمدتا برای گرم کردن استفاده می شود اما مایکروفر ها کاربرد های متنوع تری داشته و برای پخت برخی غذاها هم مورد استفاده هستند.
یعنی اگر می خواهید برای گرم کردن مواد غذایی، نان و دیگر خوراکی ها استفاده کنید مایکروویو برای شما مناسب تر است اما اگر به فکر پخت برخی مواد غذایی مانند خوراکی ها و کیک و … هستید بهتر است به فکر تهیه مایکروفر باشید.
انتخاب شما خرید مایکروفر باشد یا خرید مایکروویو هیچ فرقی ندارد. در هر حال باید به خوبی با هر دو دستگاه آشنا باشید. این شناخت باعث می شود که بتوانید مناسب ترین محصول را برای استفاده خود تهیه کنید.
در 2 حالت کلی در بازار وجود دارند.

بخش اول دستگاه های مایکروفر یا مایکروویو رو میزی هستند. این دسته را مطمئنا بیشتر دیده اید و آشنایی بیشتری با آن دارید. جایگذاری آسان تری دارند و در هر مکانی طبق نیاز مصرف کننده قرار داده می شوند. قابل ذکر است که این مدل دستگاه ها قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری هم دارند.
بخش دوم مایکروفر یا مایکروویو های تو کار هستند. این محصولات در داخل دیوار یا کابینت جای می گیرند. لازم است قبل از تهیه دستگاه مورد نظر ابعاد محل قرار گیری آن را هم در نظر داشته باشید. این نکته در خرید شما اهمیت به سزایی دارد.
در نهایت زمانی که پرسیده می شود که مایکروفر بهتر است یا مایکروویو؟ پاسخ خواهیم داد که همه این ها به این بستگی دارد که مصرف شما در چه زمینه ای است؟ قبل از خرید هر دستگاه یا هر نوع لوازم خانگی بهتر است زمانی را برای بررسی نیاز های خود در نظر گرفته و بدانید که برای برطرف کردن کدام نیاز خود به این محصول نیاز دارید. این سوالات در تهیه و انتخاب محصول به شما بسیار کمک خواهد کرد.
اگر بعد از رعایت این نکات همچنان شک و شبهه ای وجود داشت و برای تهیه محصول مورد نظر خود اطمینان کافی نداشتید، کافی است که به مشاورین ما پیغام بدهید. مشاورین سایت بانه بازارچه به صورت ۲۴ ساعته آماده مشاوره و راهنمایی هستند. برای خرید محصولات موجود در سایت بانه بازارچه مانند خرید مایکروویو و یا خرید مایکروفر کافی است که بر روی محصول انتخاب شده کلیک کرده و آن را در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.