مقالات

تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون

راه های تشخیص تلویزیون اصل و تقلبی

تلویزیون ها از جمله لوازم مهم و ضروری برای استفاده هستند. نه تنها در منازل بلکه در مطب ها و دیگر محیط هایی که ارباب رجوع مدت زمان زیادی باید منتظر باشد، برای اینکه نوبت به او رسیده و کارش انجام شود، استفاده می شود. قیمت تلویزیون ها معمولا زیاد بوده و به همین دلیل، اینکه محصولی که خریداری می کنید اصل باشد بسیار حائز اهمیت است. چون در صورت تقلبی بودن بسیار متضرر می شوید. افراد سودجو محصولات بی کیفیت مشابه را با دستکاری و تغییر ظاهر به مدل های مشابه که از برند های محبوب و پرطرفدار هستند تبدیل می کنند.

مصرف کنندگان به دلیل سابقه خوب این برند ها در تهیه لوازم خانگی در صدد هستند تا محصولی از همین برند تهیه کنند. معمولا درصد تقاضا برای خرید تلویزیون سامسونگ و یا خرید تلویزیون ال جی از دیگر برند های شناخته نشده بیشتر است. این موضوع باعث می شود که متقلبان تلویزیون های برند های دیگر را با تغییر در ظاهر دستگاه و یا حتی تغییر در جعبه های آنها به متقاضیان به فروش برسانند.

در این مقاله می خواهیم راه های تشخیص و شناسایی تلویزیون اصل از فیک را به شما بیاموزیم. اگر راه های تشخیص جزو سوال هایی است که تا به حال در ذهن شما پیش آمده پس ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

تشخیص از روی مدل و نام مدل تلویزیون


زمانی که محصولی انتخاب می کنید با فروشنده تماس گرفته و مدل دقیق و لاتین تلویزیون را بخواهید. به سایت رسمی برند رفته و نام کامل آن را جستجو کنید. برند های محبوب و رسمی مانند سامسونگ، ال جی، سونی و … همه تلویزیون های تولید شده خود را در سایت خود ثبت کرده و اطلاعات کامل آنها را درج می کنند. اگر نام ارسالی اصلا در سایت اصلی وجود نداشت که مطمئنا تقلبی است اما اگر وجود داشت این موارد را چک کنید:

  • مدل لاتین تلویزیون

مدلی که از فروشنده دریافت می کنید باید با مدل درج شده در سایت مطابقت داشته باشد. دقت کنید که حتی حرف های انگلیسی موجود در نام مدل و ترتیب قرار گیری آنها هم ضروری است.

  • شکل ظاهری:

مهم ترین و اولین چیزی که به چشم رسیده و می توان آن را کنترل کرد ظاهر تلویزیون است. در شناسایی بین اصل و فیک بودن کوچک ترین مسائل اهمیت دارند. حتی به ضخامت نوار دور صفحه تلویزیون دقت کنید.

  • ابعاد و اندازه:

ابعاد و اندازه تلویزیون در سایت های فروشنده معمولا به صورت با پایه و بی پایه درج می شود. حتما این اعداد را به خاطر سپرده و با اعداد دریافتی از فروشنده چک کنید. حتی اندازه صفحه نمایش به اینچ هم حائز اهمیت می باشد. برخی از اندازه های صفحه نمایش اصلا وجود خارجی ندارند. برای مثال صفحه 39 اینچی برای تلویزیون های سامسونگ موجود نیست.

  • کشور سازنده تلویزیون :

برخی از سودجویان برای تبلیغات بیهوده و دروغین، کشور های بزرگی مانند آلمان، انگلیس و آمریکا را سازنده محصول تقلبی خود معرفی می کنند در حالی که این کاملا اشتباه است.

تلویزیون ها خصوصا مدل سامسونگ و ال جی معمولا در کشور مصر یا کره تولید می شود. اما آیا قطعات به کار رفته در آنها با هم متفاوت است؟ آیا محصولات تولید شده در مصر برتری به محصولات تولیدی کره دارند یا بلعکس؟

باید این نکته را ذکر کنیم که قطعات به کار رفته در هر دو کشور یکسان بوده و هیچ تفاوتی از نظر کیفیت با هم ندارند. در اصل اکثر قطعات در کشور کره ساخته می شود و به همین علت قطعات موجود و به کار رفته در کشور مصر هم در اصل همان قطعات تولید شده کره ای می باشند. در کشور مصر فقط مونتاژ آنها صورت می گیرد و این عمل به دلیل کمتر شدن هزینه های تولید است. پس اگر شنیدید که تلویزیون مورد نظر شما محصول مصر است این دلیل خوبی برای تقلبی دانستن آن نیست.

تشخیص از طریق بسته بندی تلویزیون

شرکت های مطرح و به نام دنیا، بخش گسترده ای از شرکت خود را به طراحی و بسته بندی محصولات خود اختصاص می دهند. چون بر این باورند که ظاهر محصول در دید بیننده و خریدار تاثیر مهمی دارد. کیفیت چاپ و بسته بندی بسیار بالا است. اگر محصولی که خریداری کردید جعبه نامناسبی داشت، رنگ جعبه نامتعارف و به صورت کمرنگ یا خیلی پررنگ بود این محصول کاملا فیک است.

مواردی که ذکر شد برای تمام مدل های تلویزیون از هر برندی صادق است. در ادامه به راه های تشخیص در برند های معروف می پردازیم.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون سامسونگ

سامسونگ چون برند محبوبی است و طرفداران خاص خود را دارد و همینطور تنوع محصولات در آن زیاد است تقلب و سوء استفاده هم بیشتر در ان صورت می گیرد. بهترین راه برای خرید تلویزیون سامسونگ در ابتدا همان چک کردن مدل های آن در سایت اصلی شرکت سامسونگ است.

در محصولات سامسونگ بر روی جعبه بسته بندی هم نام این برند و همینطور لوگوی مخصوص سامسونگ درج می شود. قبل از باز کردن جعبه دستگاه به این موارد هم می توان دقت کرد. بعد از باز کردن بسته بندی تلویزیون لوازم جانبی موجود در آن را کنترل و چک کنید. باید یک دفترچه راهنما برای استفاده در آن موجود باشد. سریال درج شده بر کارتن، بر روی برچسب پشت تلویزیون و همینطور داخل تنظیمات آن همگی باید یکسان باشد.

برای دریافت سریال تلویزیون سامسونگ این مسیر را بروید:

Menu -> Support -> Contact Samsung

تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون ال جی

روش های ذکر شده برای دیگر تشخیص برند های دیگر تلویزیون برای تلویزیون ال جی هم صادق هستند.

  • علاوه بر آن موارد نکته خاصی که در مورد تلویزیون های ال جی وجود دارد کنترل مخصوص تعبیه شده برای آن است. بعد از خرید تلویزیون ال جی و بررسی موارد گفته شده، ریموت کنترل دستگاه را به خوبی با مدل های ثبت شده در سایت معتبر ال جی چک کنید. ریموت کنترل تلویزیون های ال جی منحصر به فرد بوده و دارای ظاهر و ویژگی های خاصی هستند. نام برند ال جی در زیر ریموت کنترل درج شده است.
  • نکته دیگر سیستم عامل موجود در تلویزیون های ال جی است. تلویزیون های ال جی اکثرا سیستم عامل WebOS دارند اگر سیستم عامل گفته شده اندروید بود می توان به تقلبی بودن آن شک کرد.

تشخیص اصل یا تقلبی بودن تلویزیون سونی

همان طور که گفته شد روش های ذکر شده برای دیگر تشخیص برند های دیگر تلویزیون برای تلویزیون سونی هم صادق هستند.

  • ریموت کنترل سونی هم دارای نام حک شده سونی بر ان بوده و هر گونه ریموت بدون نام تقلبی می باشد. مدل و ظاهر ریموت هم مهم است.
  • سریال نامبر تلویزیون سونی هم بر پشت آن درج شده و قابل چک کردن و پیگیری است.

به طور کلی می توان گفت که بهترین و مطمئن ترین راه تشخیص اصل یا فیک بودن تلویزیون همان چک کردن در سایت اصلی است. در حالت کلی بهتر است اطلاعات کامل و جامعی در زمینه خرید داشته و بدون کسب اطلاعات وارد بحث خرید و مجازی نشوید. در این مقاله ما تمام ترفند ها و نکات لازم برای دانستن را در اختیار شما گذاشتیم. برای اطمینان بیشتر و خرید بهتر می توانید تمامی لوازم خانگی را با راحت ترین روش و تنها با چند کلیک از سایت ما بانه بازارچه تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.