مقالات

بهترین تلویزیون ها برای دوربین مدار بسته

نمایشگر یا مانیتور مناسب برای دوربین های مدار بسته

اگر از دوربین مدار بسته استفاده می کنید خواندن این مقاله برای شما اجباری می باشد.
تلویزیون ها به جز استفاده در منزل و نمایش برنامه های تلویزیونی کاربرد های فراوان دیگری هم دارند. از جمله این کاربرد ها می توان به نمایش محتویات ضبط شده توسط دوربین مدار بسته اشاره کرد. امروزه اکثر کسب و کارها برای محل کار خود یک یا چند دوربین مدار بسته تهیه می کنند تا بتوانند جزئیات کار خود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهند.

اما تهیه دوربین مدار بسته بدون نمایشگر برای نمایش تصاویر تولید شده اصلا فایده ای ندارد. یک نمایشگر خوب و با کیفیت نیاز است تا تصاویر را به خوبی و با دقت بالا به نمایش بگذارد. در این مقاله به بررسی ویژگی های یک نمایشگر خوب برای دوربین مدار بسته می پردازیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای تهیه نمایشگر مد نظر خود داشته باشید. نمایشگر دوربین می تواند تلویزیون یا یک صفحه مانیتور کامپیوتر باشد.

اگر شما هم کنجکاو هستید که چگونه می توان از تلویزیون برای نمایش تصاویر دوربین استفاده کرد ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید. در ابتدا به بررسی نمایشگر مناسب برای دوربین مدار بسته می پردازیم:

مانیتور برای دوربین مدار بسته


اندازه نمایشگر مناسب

زمانی که می خواهیم به اندازه صفحه نمایش نمایشگر فکر کنیم باید در نظر داشته باشیم که چقدر فضا داریم. چه مقداری از این فضا برای قرار دادن نمایشگر است. هر چقدر صفحه نمایشگر بزرگ تر باشد می توان تعداد تصاویر بیشتری از دوربین ها را در آن به نمایش گذاشت.

این صفحه بزرگ به مصرف کننده این امکان را می دهد تا با فاصله بیشتری از نمایشگر مستقر شود. در صورت وجود نمایشگر با صفحات کوچکتر، باید فاصله کمتری با نمایشگر برای مشاهده بهتر تصاویر داشت. اگر اپراتوری دارید که قرار است از پشت میز و صندلی به بررسی نمایشگر آن هم به صورت تک صفحه ای، بپردازد یک نمایشگر کوچک ال سی دی حتی در حد ۱۹ اینچ هم پاسخگوی نیاز شما می باشد.

اما اگر تصاویر چندین دوربین توسط چند اپراتور به صورت همزمان باید چک شود و یا فاصله بیشتری با صفحه وجود دارد باید به فکر صفحه نمایش بزرگ باشید که در این مورد خرید تلویزیون معقول می باشد.

رزولوشن صفحه

در نظر بگیرید که چه انتظاری از کاربرد دوربین مدار بسته دارید. اگر قرار است تصاویر نمایش داده شده بسیار واضح باشد و بتوان تصاویر و صورت اشخاص را با وضوح کامل دید باید رزولوشن را با بالاترین حالت ممکن انتخاب کرد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که فرمت های نمایشی نمایشگر باید با فرمت های خروجی دوربین مدار بسته هم خوانی داشته باشد. در این مورد شاید انتخاب LCD ها به صرفه باشد چون حتی در اندازه کوچک هم رزولوشن های بالایی دارند. البته تلویزیون های امروزی هم قابلیت های خاص و قابل قبولی در این زمینه دارند.


رزولوشن های موجود در بازار به این دسته بندی تقسیم می شوند:

  • XGA) 1024768) WXGA) 1280800)
  • 7681366 (HD) FHD) 19201080)
  • WQHD) 2560*1440)

مد رنگی قابل نمایش در نمایشگر

قبلا در نمایش دوربین های مدار بسته فقط تصاویر به صورت سیاه سفید نمایش داده می شد اما با پیشرفت علم و تکنولوژی دوربین های قابلیت نمایش به صورت رنگی دارند. می توان نوع رنگ لباس، ماشین و ما بقی اطلاعات سارق ها را به سادگی شناسایی کرد.

پس بررسی مد نمایش هم از جمله عواملی است که حتما باید به آن پرداخته شود. اگر رنگ و نمایش به صورت رنگی برای شما جزو گزینه های مهم است پس باید نمایشگری انتخاب کنید که طیف رنگی بالایی را پوشش دهد. اگر دوربین مدار بسته شما فقط قابلیت ارسال تصاویر به صورت سیاه و سفید را دارد پس تهیه نمایشگر رنگی کاملا بی فایده بود و ضرر مالی هم به شما می رساند. دوربین های خود را از نظر قابلیت ها و تنظیمات به خوبی بررسی کنید.

قیمت نمایشگر

اگر از نظر قیمت بخواهیم به بررسی بپردازیم. قیمت LCD ها بسیار گران است و اگر بخواهیم از نظر قیمت بررسی کنیم خرید تلویزیون به عنوان نمایشگر دوربین مدار بسته بسیار معقول و به صرفه می باشد. مطمئنا هر چقدر صفحه نمایشگر بزرگ تر باشد و رزولوشن نمایش بیشتری داشته باشد هزینه آن هم بالاتر است. بهتر است ابتدا بودجه خود را بررسی کرده و سپس به مطالعه و اقدام برای خرید نمایشگر بپردازید.

نوع اتصالات موجود در نمایشگر

برای اتصال صفحه نمایش و دوربین مدار بسته باید بررسی کرد که پورت های موجود در دو دستگاه با هم مطابقت دارند یا خیر.
اگر از یک دستگاه تلویزیون برای اتصال به دوربین استفاده می کنید، می توان با استفاده از پورت HDMI آن را به دوربین متصل کرده و تصاویر را به نمایش در آورد. دوربین های مداربسته از راه های دیگر مانند پورت های VGA و CVBS هم قابلیت اتصال دارند. با استفاده از این اطلاعات می توان نمایشگر مناسبی انتخاب کرد.
به صورت کلی راه های اتصال به این سه دسته تقسیم می شوند:

  • پورت آنالوگ یا CVBS
  • پورت دیجیتال یا VGA
  • پورت دیجیتال صدا و تصویر یا HDMI

تنظیمات صفحه نمایش

نمایشگر یا مانیتور مناسب برای دوربین های مدار بسته باید استفاده سریع و ساده ای داشته باشد. بتوان به آسانی با آن کار کرد و قابلیت های کاربردی مانند بزرگ یا کوچک نمایی داشته باشد. حتی باید بتوان حساسیت های رنگی خاص هم با آن تنظیم کرد.
دوربین های مدار بسته خود را چک کردید پس زمان خرید تلویزیون فرا رسیده است که به سایت بانه بازارچه سر بزنید و با اطلاعات جامع موجود در سایت به نتیجه برسید. اگر محصولات با کیفیت اصلی را در کمترین زمان و با بهترین قیمت می خواهید اقدام به خرید تلویزیون از بانه از سایت ما کنید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با مشاورین ما در تماس باشید. در هر ساعتی از روز کافیست که با ما تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.